AWARD

Piedzīvojumu ceļojums

Programmas Award vienību kopdarbība

   2017.gada 9.septembrī jau devīto gadu pēc kārtas notika Valsts izglītības satura centra organizētā Award rudens talka Likteņdārzā, uz kuru bija aicināti Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award dalībnieki un viņu ģimenes, Award vadītāji un ikviens programmas Award labvēlis. Šogad talkā, spītējot rudenim raksturīgajiem laika apstākļiem, piedalījās 94 dalībnieki no 10 Award vienībām, tostarp  7 dalībnieki no Rēzeknes.


1
9.Award rudens talkas dalībnieku kopbilde

   Award rudens talka ir reize, kad individuālo programmu pildītāji – jaunieši vecumā no 14 līdz 24 gadiem – var satikties, savstarpēji iepazīties, apjaust programmas Award vērienu un kopā veikt kādu labo darbu, tādēļ, lai palīdzētu šī gada talkas dalībniekiem no 8 dažādām pašvaldībām uzsākt sarunu, Lielvārdes pamatskolas Award vienība bija sagatavojusi iepazīšanās spēles. Komunicēšana neizmantojot valodu, lietusmēteļu cilāšana un mazie rakstu darbi, kā arī īpašie talkas vingrinājumi uzmundrināja un lika noticēt programmas Award nacionālās koordinatores teiktajam par to, ka šī ir brīnišķīga diena, kad kopā būt un rosīties un ka ikviens smaids palīdzēs izvilināt sauli.

2
Iepazīšanās spēles

   Šī talka bija īpaša,  jo notika reizē ar Kokneses fonda organizēto Ābolu balli. Tūlīt pēc svinīgās Ābolu balles atklāšanas talkas dalībnieki tika sadalīti vairākās darba grupās – 30 personu grupa gatavoja ābolus ievārījuma vārīšanai un karamelizēšanai un spieda ābolu sulu, bet pārējie palīdzēja sakopt nesenās vētras nedarbus.

3
Sezonas darbus veicot

   Pasākuma ietvaros ar jauniešiem un Award vadītājiem tikās Lielbritānijas vēstniecības aizsardzības atašejs Latvijā Marks Sapsfords un Lielbritānijas vēstnieka Latvijā vietniece Sāra Hārpere.

4
Zemes un laukakmeņu ziedotāji

   Pēc kopīga piknika talkas dalībnieki no Dobeles novada un Rēzeknes devās ziedot līdzi atvestos laukakmeņus un zemi, ko izmantos Likteņdārza Lielā kalna veidošanai. Talkas programmas noslēgumā – Award vienību ekskursija pa Likteņdārzu Award vadītāju vadībā.

5
Talkas dalībnieki no Rēzeknes

   Paldies ikvienam talkas dalībniekam no Rēzeknes par aktīvu iesaistīšanos uzticēto darbu veikšanā! Patiesi ceram satikt ikvienu no jums Likteņdārzā arī 2018.gada otrajā septembra sestdienā!

   Latvijā Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award īsteno Valsts izglītības satura centra licencētās skolas, jauniešu centri, novadu domes un biedrības. Ikvienam jaunietim, kurš vēlas iegūt The Duke of Edinburgh’s International Award (Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu), ir jāizveido individuāla izaugsmes programma, kuru veido četras jomas – brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, prasmes un piedzīvojumu ceļojums -, bet zelta līmenī papildus četrām pamatjomām ir jāizstrādā un jarealizē projekts. Bronzas, sudraba vai zelta Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu īpašā apbalvošanas pasākumā saņem tie, kas, ievērojot programmas Award prasības, ir sasnieguši visus pašu izvirzītos mērķus.

 

Informāciju sagatavoja:
Katrīna Sprudzāne
Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte 
Tālr.: 67350959, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Paldies ikvienam talkas dalībniekam no Rēzeknes par aktīvu iesaistīšanos uzticēto darbu veikšanā! Patiesi ceram satikt ikvienu no jums Likteņdārzā arī 2018.gada otrajā septembra sestdienā! 

Brauciens ar laivām

   2017.gada 24.maijā Rēzeknes 5. vidusskolas AWARD vienība kopā ar citiem skolas audzēkņiem devās laivu braucienā pa Rēzeknes upi.

   Laikapstākļi rīta pusē lika manāmi satraukties. Lietus,vējš un negaisa draudi neliecināja ne par ko labu, tomēr iekāpjot laivā lietus mitējās un aiz kāda mākoņa sāka parādīties pirmie saules stari. Siltais pavasara vējš palīdzēja virzīties uz priekšu un diena arī iesila,tāpēc iepriekš sagatavotie lietusmēteļi nemaz nebija nepieciešami. Viena no burvībām, ko varējām baudīt brauciena laikā, bija skaistie ziedi, kas smaržoja tik patīkami un deva motivāciju virzīties uz priekšu. Cits sajuta sacensību garu un centās izvirzīties uz priekšu, tikmēr cits baudīja dabas krāšņumu un nesteidzoties ļāvās straumei. Lai gan brauciena laikā izklīdām, tomēr bija noteikti satikšanās punkti, kur kopā malkojām tēju un apēdām līdzi paņemtās maizītes,baudot dabas skatus un apspriežot ceļā radušos sarežģījumus un piedzīvojumus. Rēzeknes upe nav dziļa,bet piedzīvojumu netrūka-akmeņi zem ūdens, noliekušies zari un airi,kas pinās zālē, tomēr visi laimīgi tikām krastā bez starpgadījumiem. Beigu posmu veicām caur pilsētu, gar Zeimuļi un Goru, tur manījām garāmgājējus,kas nebaidījās uzmundrināt ar saucieniem un laba vēlējumiem. Brauciens ir viennozīmīgi izdevies.

Simona Kaupuža

1 2
3
4

 

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola