AWARD piedzīvojumu ceļojuma apmācības

AWARD piedzīvojumu ceļojuma apmācības

   Lai sekmīgi realizētu Jauniešu pašaudzināšanas programmas Award piedzīvojumu ceļojumu, 11.- 12.martā Verēmu pamatskolā notika piedzīvojumu ceļojumu apmācības, kas ietvēra plašu jautājumu loku: nepieciešamais ekipējums un prasmes rīkoties ar to, maršruta plānošana, navigācija, pirmā palīdzība un rīcība ārkārtas situācijās.

   Teorētiskie uzdevumi bija saistīti ar reālām dzīves situācijām, bet otrajā dienā notika arī improvizēts dažu stundu pārgājiens, kura laikā jaunieši pārbaudīja, vai spēj orientēties mazpazīstamā apvidū, izmantojot topogrāfisko karti un kompasu, vai spēj iekurināt ugunskuru arī tad, ja ārā ir stiprs vējš, bet ugunskura kurināšanai nepieciešamais jāatrod pašiem.

   Apmācību laikā jauniešu uzmundrināt bija ieradušies arī ciemiņi- Kristaps Rasims mudināja jauniešus attīstīt sevī radošumu, mācīja paņēmienus, kā pārvarēt sevi pārbaudījumos un negaidītās situācijās, runāja par to , cik ļoti improvizācija ir saistīta ar zināšanām. Guntis Rasims pastāstīja par latgaliešu mūziku, par to, kā hobijs var kļūt par ikviena dzīves nozīmīgu sastāvdaļu, mudināja nebaidīties un uzdrīkstēties noticēt savām spējām.

   Pilnīgi noteikti nometnē iegūtais noderēs Helēnai, Sandim, Annai un Marijai, realizējot ne vienu vien piedzīvojumu ceļojumu. Lai izdodas!

Ruta Geidāne, Rēzeknes AWARD vienības vadītāja

 


Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola