Svinam Latvijas simtgadi kopā

Svinam Latvijas simtgadi kopā

   Šis novembris katram Latvijas iedzīvotājam ir īpašs, jo mēs visi esam kļuvuši par vēstures daļu, piedaloties unikālā notikumā - Latvijas simtgades svinībās.

   Tāpēc arī mūsu skolā Latvijas svētku nedēļa bija īpaša - piepildīta ar daudziem notikumiem: projektu darba aktivitātēm, sportiskiem, matemātiskiem, literāriem konkursiem, muzikāliem pasākumiem.

   Patriotu nedēļas laikā ikviens skolas skolēns un pedagogs iededza savu svecīti skolas priekšā izvietotajā Latvijas kontūrā, pieminot Brīvības cīņās kritušos Latvijas karavīrus.

   Katra klase paveica arī vairākus radošus darbus. Vispirms tika veidota klases grāmatiņa „Mana Latvija”, kurā katram bija iespēja parādīt tās vērtības, kas viņam svarīgas, un visas šīs grāmatas iesietas glabāsies skolas muzejā. Bet klases kopējās vērtības tika atspoguļotas uzskatāmā formā plakātos un šobrīd priecē ikvienu skolas apmeklētāju.

   Nedēļas laikā notika arī vairāki konkursi dažādām klašu grupām - „Latvijas sportisti”, „Latvija skaitļos”, „Es mīlu tevi, Latvija!”, kuros skolēni demonstrēja savas zināšanas, erudīciju un sadarbības prasmes, meklējot un atrodot atbildes par Latviju.

   Sākumskolas skolēni svinēja Latvijas svētkus klasēs, simboliski izejot pa vairākām pieturām, kurās vajadzēja padomāt par sev un Latvijai svarīgām vērtībām. Viņi arī bija galvenie koncerta „Mana tautasdziesma” veidotāji un dalībnieki.

   Bet svētku kulminācija, protams, bija grandiozais uzvedums „Lāčplēsis”, kas tapa kā galvenā dāvana Latvijas dzimšanas dienā gan mūsu valstij, gan pašiem sev. Tā veidošanā piedalījās vairāk nekā 150 skolēni, episko stāstu iedzīvinot jaunā atveidojumā skolotāju Dz.Circānes, A.Šmites un I.Kepules vadībā.

   Paldies skolēniem, skolotājiem un vecākiem par ieguldīto darbu Latvijas svētku veidošanā!

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola