Pirmklasnieku 100 dienas 2019

Pirmklasnieku 100 dienas 2019

   Katru gadu Rēzeknes 5. vidusskolas kolektīvs priecājas par pirmklasniekiem, kas pievienojas lielajai skolas saimei, tāpēc arī šogad, 15. februārī, visi kopā – bērni, vecāki, skolas vadība un skolotāji – rīkojām  svētkus pirmklasniekiem „100 dienas skolā”.

   Pirmklasniekiem pirmās 100 dienas skolā ir īpašas, jo šajā laikā viņi ir ne tikai mācījušies burtu, ciparu, notiņu un citas gudrības, bet arī ieguvuši jaunus draugus, mācījušies sadarboties, uzstāties un priecāties kopā ar savām klases audzinātājām Aelitu Andrejevu un Ilonu Gabrusāni.

   Lai varētu pārbaudīt, vai pirmklasnieki patiešām jau ir kļuvuši par īstiem skolēniem, viņi aktīvi darbojās „Rūķu skolā”, parādot „Rūķu skolas” skolotājām un raganiņai Vinnijai savas sadarbošanās, lasīšanas, rēķināšanas un radošās prasmes. Bērni secināja, ka tas, ko māca skolā, ir noderīgs, jo nepieciešams ikdienas dzīvē. Visi kopā palīdzējām skolas pavārītēm saskaitīt, cik cukurgraudiņu vajadzēs tējas pagatavošanai šo svētku galdam, un devām lietām iespēju dzīvot otru dzīvi, iesakot, kā pārveidot vecas, nederīgas lietas par tādām, kuras var atkal noderēt.

   Pasākuma ievadā mazo pirmklasnieku actiņās bija jūtams neliels uztraukums, jo bija jāuzstājas uz skatuves tik daudzu skatītāju priekšā. Lai pārvarētu satraukumu, kā jau piedien īstiem skolēniem, 1. a klase visiem stāstīja, kā mācījušies burtu gudrības, bet 1. b klase nodemonstrēja, kā mācījušies cipariņus.

   Jau pēc īsa brīža zāli piepildīja bērnu skanīgie smiekli, radoša čalošana un vecāku aplausi. Pasākuma beigās bērni priecājās par svecītēm uz svētku pīrāga, par draugu un vecāku laimīgajiem smaidiem, pozitīvajām emocijām un kopā pavadīto laiku.

Ko par svētkiem saka bērni?

Markuss S.: Man patika tas, ka visi bija draudzīgi un laimīgi! Mums bija daudz dāvanu. Svētki izdevās!
Amēlija: Ļoti patika rādīt citiem ludziņu, dziedāt un kopā darboties.
Alans: Man patika uzstāties, ballītes beigās bija ļoti garšīgs pīrāgs!
Sofija Šarlote: Man ļoti patika dziedāt un dejot, jo visi smaidīja un aplaudēja. Patika komandā sadarboties ar draugiem. Mēs visi bijām kopā. Tad bija tik jauki!

   

   Paldies visiem, kas piedalījās pasākuma organizēšanā. Īpašs paldies skolas direktorei Vijai Poikānei, skolotājai Ingai Peļņai, mūzikas skolotājām Ievai Arbidānei un Ivetai Kepulei un abām 1. klašu audzinātājām.


A.Andrejeva

Fotogrāfijas no pasākuma var apskatīt galerijā: Pirmklasnieku 100 dienas skolā

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola