Lasisanas-izaicinajums-2023.jpg

Erudīts 2023

Mūsu skolas erudītu komanda pirmajā spēlē ir ieguvusi 3.vietu!

Erudīts-2023.jpg

Kā mēs sargājam Latviju

   Mŭsu skolā viesojās Aizsardzības ministrijas un Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona pārstāvji ar izzinošu lekciju "Kā mēs sargājam Latviju".

36.kb-R5PSK.jpeg

Latvijas Veselības sporta nedēļa

20. oktobrī Latvijas Veselības sporta nedēļas ietvaros notika sportiskais pasākums.   Pasākumā piedalījās 1.-4. klašu grupas. Sadarbība ar Latvijas Tautas sporta asociāciju norisinājās dažādas veselību veicinošas aktivitātes. Jaunie sportisti veica dažādas sportiskas un arī izzinošas aktivitātes, uzzināja ūdens svarīgumu cilvēka dzīvē, par to savās zināšanās dalījās  skolas veselības speciāliste Santa Reksne. 


Paldies klases audzinātājām par komandu sagatavošanu sportiskajām aktivitātēm un sporta skolotājai A. Gudrenikai par pasākuma organizēšanu! Paldies 8.a un 9.a tiesnešiem!

Veselības apļi

8.a klases komanda ar nosaukumu "Visgājēji" piedalījās Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Sporta pārvaldes organizētajā izaicinājumā "Veselības apļi". Sadarbībā ar Latvijas tautas sporta asociāciju komanda kopā nogāja 128,89 km.

Miķeļdiena

29. septembrī mūsu skolas ceturtajā stāvā pulcējās jaunie uzņēmēji, kuri reklamēja un pārdeva savu preci. Tirgošanās kņadā un smieklos pagāja ilgi gaidītais Miķeļu gadatirgus.

Pasākums BeActive

   No 25.-28. septembrim Rēzeknes 5.pamatskolā norisinājās Eiropas sporta nedēļas pasākums BeActive. Skolēni baudīja dažādas individuālas un komandu sportiskas aktivitātes. audzēkņi bija ļoti gandarīti par paveikto!


Tēvu diena

Tevu_diena_2023

Septembris – dzejas mēnesis

   Septembra mēnesis tradicionāli mūsu valstī ir dzejas svētku laiks par godu izcilajam dzejniekam, dramaturgam Rainim.

   Mūsu skolā dzejas svētki bija tās lasīšana. Poēzijas pasaulē varēja nokļūt visi 1. – 9. klašu skolēni. 1. vieta ar 15 norādītajiem lasītājiem no 18 skolēnu skaita, ir 6. b. klasei. Dzejas lasīšanas atbalstītāja bija audzinātāja I. Čiževska, bet lasīt rosinātāja un vērtētāja - skolotāja I. Buldure. 

   Čaklākie lasītāji ir 2. b klase. 21 cilvēks no 26 norādīja, ka ir lasījis dzejoļus. Audzinātājas I. Gabrusānes vadībā skolēni iejutās poēzijas pasaulē un priecājās par viņu vecumam domāto dzeju. 

   3. vietā ierindojās 6. a klase, audzinātājas un literatūras skolotājas A. Litaunieces  iedrošināta. Viņi lasīja I. Zanderes dzeju. 5 skolēni- K. Zeps, A. Čiževska, E. Kurakins, A. Grebeža, I. Krievāne - bija izveidojuši interesantu dzejas mozaīku ar teatrāliem aspektiem un uzstājās 1. klasēs. 

   3. vietā ir arī 5.a klase ar 14 lasītājiem no 26. Audzinātāja K. Belova mudināja lasīt, bet latviešu valodas skolotāja I. Buldure vadīja bērnus pa dzejas vārsmoto taku līkločiem.

   4. b klasē norisinājās izteiksmīgas lasīšanas konkurss. Skolēni skaisti lasīja 1 dzejoli pēc viņu izvēles un vienu latviešu valodas un literatūras skolotājas izraudzīto. Žūrijā bija 2 skolēni no pašu vidus, audzinātāja A. Babre un literatūras skolotāja. Stunda bērniem patika, bet diemžēl lapiņas ar norādi par izlasīto nodeva tikai 9 skolēni. 

   Šī gada dzejas lasīšanas maratons ir beidzies, bet grāmatas mums būs blakus. Lasīsim!

Rāpo, rāpo, rāpo, rāpo,
Rāpo, rāpo tārpiņš mazs.
Rāpo, rāpo, rāpo, rāpo,
Kuram garšo grāmatas.
( I. Zandere.)

Instrumentālās mūzikas koncerts 2023

  2023. gada 10. maijā skolā notika mūzikas novirziena klašu skolēnu sagatavots instrumentālās mūzikas koncerts. Instrumentālā mūzika ir viens no mūzikas izpausmes veidiem. Koncertā skanēja instrumentālā mūzika no klasikas līdz džezam. Savu instrumentālās mūzikas izpildītāju pieredzi demonstrēja 1.-9. klases skolēni, spēlējot gan individuāli, gan mūzikas kolektīvos. Koncertā skanēja klavieru, akordeona, saksofona un sintezatora solo. Kolektīvo muzicēšanu pārstāvēja klavieru un akordeona dueti,  ģitāristu ansamblis, akordeonistu ansamblis, instrumentālā grupa un pūšamo instrumentu ansamblis.

Ņirgāšanās izplatības mazināšana izglītības iestādēs

  2022./2023. mācību gadā Rēzeknes 5. pamatskolas atbalsta personāls (psihologs, sociālais pedagogs) ir iesaistījušies projektā “Ņirgāšanās izplatības mazināšana izglītības iestādēs”, kura ietvaros tika īstenotas sekojošas aktivitātes:

   Atbalsta personāls turpinās sadarbību ar klašu audzinātājiem ņirgāšanās prevencijai un skolēnu sociāli emocionālo prasmju attīstīšanai, piedāvājot dažādas izglītojošās un psihokorektīvās aktivitātes.

Skolotāju un skolēnu delegācijas brauciens uz Čenstohovu

  No 22. līdz 25. martam skolas direktore Vija Poikāne, skolotājas Iveta Kepule, Nataļja Panova un 9. klases skolēni Mareks Gusāns un Edgars Reinis Slavinskis viesojās Čenstohovas pilsētas pamatskolā Nr.50 (Polija).

   Skolotāji un skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs gan prezentējot Latviju,  Rēzekni un savu skolu, gan piedaloties mācību stundās (poļu valoda, franču valoda, angļu valoda, mūzika, dejas u.c.)Pēc nodarbībām skolā tika apmeklēta slavenā Čenstohovas bazilika Jasna Gora un senās pilsdrupas netālu no Čenstohovas.

  Šajā braucienā mēs iepazināmies ar Polijas un Čenstohovas vēsturi, kultūru, tradīcijām, izglītības sistēmu un vienojāmies par jomām, kurās mūsu skolu skolēni un pedagogi turpmāk sadarbosies.

   Liels paldies par atbalstu brauciena norisē Rēzeknes Valstspilsētas pašvaldībai un Marinai Sokolovai.

   Ar nepacietību gaidām Polijas draugu delegāciju savā skolā.

Līvi mūžam dzīvi!

  Ar šādu moto 30. marta vakarā Rēzeknes 5. pamatskolā izskanēja par sirsnīgu skolas tradīciju kļuvušie koru kari. Šogad pēc skolēnu pašpārvaldes prezidenta Mareka Gusāna iniciatīvas klases ar mūzikas novirzienu tika aicinātas izvēlēties kādu dziesmu no rokgrupas „Līvi” repertuāra. 

   Skaļu klausītāju ovāciju pavadībā, skanot dziesmas „Dzelzsgriezējs” ritmiem, zālē ieradās visīstākie „Līvi”, bet grupas leģendārais mākslinieks Aivars Brīze, kura tēlā iemiesojās skolēnu pašpārvaldes prezidents Mareks, vakara gaitā ne tikai atraktīvi pieteica uzstāšanās secību, bet arī atgādināja dažādus faktus no rokgrupas gandrīz 50 gadus garās vēstures. Izskanēja tādi grupas hīti kā „Zīlīte”, „Aprīļa pilieni”, ”Zelta sirds”, „Laika dziesmiņa”, „Meitene zeltene”, „Tikai tā”, „Viva”, „Vecais, mums ir laimējies” un „Latvietis”. 

   Pasākuma saviļņojošākais brīdis bija tad, kad noslēgumā kopdziesmā „Dzimtā valoda” vienojās lielais 200 skolēnu koris kopā ar mūziķiem un Ingu Urtāni - Baranovsku. Skatītāji ar ovācijām prasīja dziesmas atkārtojumu, un tas bija nepārprotams vēstījums:

Līvi mūžam dzīvi! 


Izglītojošie pasākumi par bērnu traumatisma profilaksi

   Laikā no 20. februāra līdz 3. martam notika nodarbības Rēzeknes 5.pamatskolas bērniem, t.i., 1. — 9. klases skolēniem.

Nodarbības mērķis: izglītot pamatskolas 1. — 9. klases skolēnus par drošību, biežākajiem traumatisma veidiem, traumu gūšanas apstākļiem un veicamajiem profilakses pasākumiem, tādējādi veicinot bērnu traumatisma prevenciju Latvijā. 

Nodarbībā ietvertie traumu veidi: termiskie apdegumi, ceļu satiksmes negadījumi, batuti, dzīvnieku kodumi, kritieni, pie/uz ūdens. 

Nodarbības formāts: klātiene 

Nodarbības norises vieta: Rēzeknes 5. pamatskola 

Nodarbības ilgums: 40 minūtes

Ukrainas varoņus godinot

   24. februāra rītā, atbalstot valsts augstāko amatpersonu aicinājumu, arī mēs, Rēzeknes 5. pamatskolas saime, atlicinājām laiku, lai kopā uz mirkli pārtrauktu ikdienas gaitas, lai pieminētu un godinātu Ukrainas tautas upurus. 

1.-3. klašu skolēni no pašu izgatavotiem karodziņiem izveidoja Ukrainas zili dzeltenā karoga atveidojumu, kuru lielākie skolēni ietvēra svecīšu izgaismotā sirds veidolā. Skolēni ieklausījās skolotājas Daigas emocionālajā stāstījumā par kara pirmajām dienām Ukrainā, kas arī viņas ģimenei lika doties bēgļu gaitās. Pēc direktores Vijas Poikānes aicinājuma vienojāmies kopīgā klusuma brīdī.

2022./2023.m.g. izglītības iestāžu sacensības

   II vieta Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada 2022./2023.m.g. izglītības iestāžu sacensībās " Jauno basketbolistu kauss" 2011.-2012.g.dz.

Skolas komandu pārstāvēja: Roberts Stirāns, Žanis Muhins, Ņikita Dzenis, Kristens Zeps, Aleksejs Razumejevs, Pāvels Miņins un Braens Arikāns.


Saņemta Ata Kronvalda fonda balva

    24. augustā Rīgas pils Svētku zālē notika Ata Kronvalda fonda organizētā balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tika pasniegta Ceļojošā balva „Lielā pūce” un „Mazā pūce” par ievērojamu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās darbības vadīšanā.

2021./2022.mācību gada reitingā mazo skolu grupā ir:



Sportiskā Tēva diena

    Jau trīspadsmito gadu septembra otrajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta Tēva diena. Šīs dienas nozīmīgākais devums ir atgādināt un uzsvērt tēva lomu ģimenē, bet Rēzeknes 5. pamatskolā jau vairāku gadu garumā ir izveidojusies skaista tradīcija- gaidot Tēva dienu, aicināt uz kopīgu sporta pēcpusdienu sākumskolēnu ģimenes. 

   9. septembra vakarpusē sportiskais azarts piepildīja piepūšamo futbola halli pie skolas. Pēc direktores Vijas Poikānes uzmundrinošajiem ievadvārdiem bērni kopā ar tētiem, brāļiem vai krusttēviem iesaistījās jautrās aktivitātēs: „Pikošanās”, „Mīnu lauks”, „Riču raču”, „Pionierbols”, „Nosargā bumbu”!” un citās. Protams- svarīgi bija uzvarēt, bet lielākais ieguvums ikvienam- kopā pavadītais laiks, atkalsatikšanās neformālā gaisotnē un pārliecība, ko varēja izlasīt ikviena bērna sejā: „Mans tētis var visu!”

   Paldies ikvienam tētim, brālim, krusttēvam un vectēvam par iesaistīšanos, paldies mammām, māsām un brāļiem par līdzjušanu!

   Paldies klases audzinātājām par skolas tradīcijas- Sportiskā Tēva diena- saglabāšanu un popularizēšanu!

   Paldies Denisam Smirnovam par muzikālā fona nodrošināšanu! 

 Paldies sporta skolotājai Anitai Gudrenikai un 9. klases brīvprātīgajiem palīgiem par pasākuma organizēšanu un vadīšanu! 

Tevu_diena_2022.mp4

Rēzeknes 5. vidusskolai – 55

Darbs un mīlestība - tāds varētu būt Rēzeknes 5. vidusskolas jubilejas pasākuma moto.

Svētku reizē tika izšķirstīta vidusskolas 55 gadu pastāvēšanas vēsture, izmantojot skolotāju atmiņas. Šie gadu desmiti bija patiešām piepildīti, lai no pirmsākumiem 1967. gadā, kad skola tika dibināta, ar neatlaidīgu skolotāju darbu, ar skolēnu centību, aktivitāti un neatlaidību, ar vecāku iesaisti un līdzdalību Rēzeknes 5. vidusskola iegūtu savu vietu valsts skolu vidū, vairāk nekā desmit gadus uzrādot nemainīgi augstus rezultātus centralizētajos eksāmenos, gūstot panākumus mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, piedaloties Dziesmu un deju svētkos, veidojot un popularizējot skolas tradīcijas.

Diemžēl šis pasākums bija pēdējā vidusskolas jubileja, jo, apmetusi grandiozu loku, skola atgriežas gandrīz pirmsākumos. Nu jau kā Rēzeknes 5. pamatskolai tai būs jāizcīna sava vieta Rēzeknes izglītības sistēmā.

Taču svētku reizē pilsētas Izglītības pārvaldes pārstāvji sumināja daudzus skolas pedagogus par sasniegumiem profesionālajā jomā, bet skolas direktore pateicās katram skolas darbiniekam par viņa uzticību Rēzeknes 5. vidusskolai.

Mācību gada noslēguma līnija


31. maijā skolas laukumā uz svinīgo mācību gada noslēguma līniju pulcējās visa skolas saime, lai atskatītos uz paveikto. Lai arī populārajā dziesmā dzied, ka „cāļus skaita rudenī”, ar to metaforiski domājot, ka tieši rudens ir atskaites punkts ražas novākšanai, skolā ir citādi- pēc garajiem 9 skolas mēnešiem pēdējā skolas dienā tika godināti čaklākie skolēni, kuri saņēma pateicības par sasniegumiem mācībās, iesaistīšanos skolas pašdarbības kolektīvos un sporta sacensībās, kā arī īpaši čaklu grāmatu lasīšanu un brīvprātīgo darbu.

Pasākumu ar priekšnesumiem kuplināja 2. kl. tautas deju kolektīvs un popgrupa „Pepijas”, bet noslēgumā skolas pagalmu piepildīja bērnu priecīgās gaviles un krāsaini ziepju burbuļi.

          Lai vasaras brīvlaikā katram ir kāds negaidīts atklājums, brīnišķīgs piedzīvojums un nemainīgi labs noskaņojums!

Starptautiskajā Ģimenes dienā 15. maijā Rēzeknes pilsētas ziemeļu rajonu pieskandināja skanīgas bērnu balsis, skanēja  mūzikas instrumentu skaņas un tautas deju soļi, jo ikviens pilsētas iedzīvotājs tika aicināts uz Rēzeknes 5. vidusskolas kolektīvu koncertu.

Šis pasākums pulcināja diezgan daudz skatītāju, un, neskatoties uz vēso laiku, gaisā virmoja svētku noskaņa, kuru radīt palīdzēja daudzie pašdarbības kolektīvi: 2.-4. klašu koris (diriģ. I. Džigune un I. Arbidāne), zēnu koris (diriģ. I. Skrule), meiteņu koris (diriģ, I. Kepule),1. kl.deju kolektīvs (vad. I. Krievāne), 2. kl.un 7.-9. kl. deju kolektīvs (vad. I. Peļņa), popgrupas „Šurumburums” un „Pepijas” (vad. I. Urtāne-Baranovska), akordeonistu ansamblis (vad. V. Poikāne), 6. kl. instrumentālā grupa (vad. I. Kepule), jaunie pianisti Beatrise Baranovska un Markuss Svelpe, ģitāristu ansamblis, VIA „Tonikas trijstūris”, VIA „Pēdējais izlaidums”, pūtēju orķestris (kolekt. vad. D. Smirnovs).

           Pateicamies ikvienam koncerta skatītājam un klausītājam svētku laukumā, parkā, iespējams-  arī pie atvērtiem logiem! Lai ikvienā ģimenē netrūkst mīlestības, cieņas, saticības un izpalīdzības! 

  Piens un augļi - mūsu draugi!


   Marta mēnesī 1. - 2.klasēm norisinājās pasākums „Piens un augļi-mūsu draugi!”

   Pasākumu ievadīja skolēnu sagatavotās dziesmas, kurās tika slavināti dažādi augļi un dārzeņi.

   Lai darbošanās būtu interesantāka, skolēni tika sadalīti grupās, kuras veica dažādus uzdevumus. Skolotāja Inese ar prezentācijas palīdzību izstāstīja veselīga uztura pamatprincipus, un iegūtās zināšanas noderēja rotaļā „Veselīgs vai neveselīgs?” 

   Nākamajās aktivitātēs skolēni salika un līmēja no mozaīkas gabaliņiem dažādus augļus un dārzeņus, no burtiem veidoja vārdus. Katra grupa savu darbu lika pie darba sienas un varēja salīdzināt.

   Noslēgumā skolēni veidoja savu veselīgo ēdienkarti vienai nedēļai. Katra grupa varēja vērtēt un izteikt savu viedokli par citu grupu darbu.

   Pasākums noslēdzās ar jautru dziesmu par burkāniem, katrs skolēns balvā saņēma pa lielam, sarkanam ābolam, bet visus pasākuma dalībniekus vienoja apņemšanās arī turpmāk lielāku uzmanību pievērst veselīgo augļu un dārzeņu lietošanai savā uzturā.

Pasākumu vadīja Ingrīda D. un Inese J.

  Koncertlekcija „Sprādziens mūzikā” Rēzeknes 5. vidusskolā


   Pēc pēdējo divu mācību gadu pasākumiem galvenokārt digitālā formātā koncertlekciju „Sprādziens mūzikā” (SIA „Framest Music”) Rēzeknes 5. vidusskolas 1. - 4.klašu skolēni gaidīja ar īpašu nepacietību. Arī tāpēc, ka tika apsolīts - šis pasākums nebūs lekcija tradicionālā formātā, bet varēs arī dejot.

   Atraktīvais koncertlekcijas vadītājs mūziķis Mikus Abaroniņš darbojās kā īsts multimākslinieks: demonstrējot prezentāciju, īsumā iepazīstināja skolēnus ar mūzikas attīstību 100 gadu laika posmā (1920. - 2020. gads), pastāstot par džezu, blūzu, svingu, rokenrolu, disko, popmūziku un mūsdienu ritmiem; spēlēja ģitāru un dziedāja, kā arī vienlaicīgi spēja noturēt skolēnu interesi un uzmanību.

   Koncertlekcijas īpašo gaisotni radīja iespēja ļauties deju ritmiem, ko skolēni arī ļoti aktīvi izmantoja.

   Pēc pasākuma bērni atzina, ka tas bija ļoti jauks notikums, un izteica cerību, ka nākamajā semestrī atkal ko līdzīgu piedzīvosim.

Ruta Geidāne, Rēzeknes 5. vidusskola

Piepūšamās futbola halles atklāšana Rēzeknes 5. vidusskolas stadionā

2022. gada 4. februārī visa pasaules uzmanība bija pievērsta Pekinai, jo tieši tur tika atklātas Ziemas olimpiskās spēles.

Taču ne mazāk svarīgs notikums norisinājās Rēzeknes 5. vidusskolas stadionā, kur tika  atklāta piepūšamā futbola halle, kas tapa kā veiksmīgi realizēts Rēzeknes valstspilsētas  pašvaldības un Latvijas Futbola federācijas sadarbības projekts.

Pasākumā piedalījās visu halles tapšanā iesaistīto pušu pārstāvji, izskanēja pateicības vārdi, laba vēlējumi un apsveikuma runas.

Pasākuma nozīmīgākais brīdis — sarkanās lentītes pārgriešana — tika uzticēts pilsētas domes priekšsēdētājam A.Bartaševičam, Latvijas Futbola federācijas priekšsēdētājam V. Ļašenko un Rēzeknes 5. vidusskolas direktorei V.Poikānei.

Saņemot simbolisko halles atslēgu, skolas direktore Vija Poikāne uzsvēra tos ieguvumus, kurus sajutīs arī mūsu skolas skolēni: līdz ar sporta halles uzcelšanu ir sakārtota un labiekārtota sporta laukuma teritorija, paredzot jaunas iespējas dažādu sporta veidu cienītājiem; arī mūsu skolas skolēni sporta stundu nodarbībām varēs izmantot jauno zāli, bet jaunās iespējas, cerams, rosinās jauniešus veltīt vairāk laika sportiskām aktivitātēm arī ārpus obligātajām sporta stundām. Direktore izteica cerību, ka jaunā halle būs vieta, kur trenēsies un pēc vairākiem gadiem izaugs augsta līmeņa futbolisti, kuri kaldinās uzvaras un sasniegs sportiskas virsotnes un olimpiskos rekordus.

Latgaliešu rakstu valoda Rēzeknes 5. vidusskolā 2021./2022. m.g.

Latgaliesu_val.pdf

Projekta aktivitāšu foto

Projekta aktivitāšu video

Veltījums mūsu absolventiem 2022. gadā!

Absolventi_2022

Katrā no mums ir nots. Un visa pasaule ir milzīga partitūra. Katram no mums ir pa notij, bet mūzikai ar vienu noti ir par maz. Lielākā daļa no mums meklē iespēju skanēt, meklē savu akordu, savu dziesmu, savu simfoniju…un kas to lai zina, kuras pilsētas un skolas partitūrā katrs no mums šodien skanētu, ja pirms 40 gadiem Rēzeknes pilsētas Izglītības nodaļas vadītājs Jānis Laimonis Rožukalns un  Rēzeknes 5. vidusskolas  administrācija - direktors Francis Laurs un direktora vietniece Inta Vītola - lemtu savādāk.

Jā, mūsu skolas veiksmes stāsts par mūzikas novirzienu sākās ar varenu „Lai top” no „augšas”. To radīja skolēnu dziedātprieks apvienojumā ar skolotāju prasmi šo prieku pamanīt, sekmēt un attīstīt. Rēzeknes 5.vidusskolas 5.-8.klašu koris skolotājas Vilhelmīnas Uščas vadībā un 9.-11.klašu meiteņu koris skolotāja Rolanda Ankipāna vadībā 4.Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru skatē ieguva 1.vietu. Šo koru ievērojamie sasniegumi kļuva par sākumu mūzikas novirzienam mūsu skolā.

1981./1982. m.g. 1.a klasē tika uzņemti 30 skolēni, kuri paralēli vispārizglītojošiem mācību priekšmetiem apguva solfedžo, klavierspēli un kora dziedāšanu. Darbu uzsāka jaunie mūzikas pedagogi Mārīte Opincāne un Ojārs Burmistrs.

Pamazām mūzikas novirziens „apauga” ar jauniem skolotājiem (1982.gadā darbu uzsāka Ieva Arbidāne, 1983.gadā Vija Poikāne, 1984.gadā Anita Jureviča (Lipkova), Ināra Zlidne (Skrule), 1985.gadā Ingrīda Džigune, 1987.gadā Inga Urtāne-Baranovska (Mazure), 1988.gadā Iveta Kepule, 1999.gadā Johanna Geikina) un dažādiem mūzikas instrumentiem (akordeona spēle, ģitāras spēle, vijoļspēle, pūšamo un sitamo instrumentu spēle).

Ināra Zlidne uzņēmās zēnu kora vadību, kurš jau 1995. gadā Skolēnu Dziesmu un deju svētku finālskatē kļuva par 1.pakāpes laureātu un 2000. gadā tika ierakstīts Latvijas radio kā viens no labākajiem zēnu koriem valstī.

A. Jureviča sāka vadīt 5.-8. klašu meiteņu kori, tad jaukto kori „Zīle”,  kurš 2000., 2005., 2010., 2015. gadā Skolēnu Dziesmu un deju svētku finālskatēs kļuva par 1. pakāpes laureātu.

Iveta Kepule uzņēmās 5.-9.klašu meiteņu kora vadību, kurš ir vairāku Dziesmu un deju svētku skatu laureāts, bet 2010.gadā pirmo reizi skolas vēsturē koru finālskatē ieguva Zelta godalgu.

1989.gadā tika izveidots akordeonistu ansamblis (vad. Vija Poikāne), kas ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī Polijā, Dānijā, Norvēģijā, Lietuvā. Kolektīvs ir daudzkārtējs mūzikas konkursu DO RE MI, „No baroka līdz rokam” u.c. uzvarētājs.

1998.gadā 2.-4.klašu kora „Podziņas” vadību uzņēmās skolotājas Ieva Arbidāne un Ingrīda Džigune. Koris ir vairākkārtējs koru salidojuma „Tauriņu balsis” dalībnieks.

No  2001.gada skolā sākās popgrupu laikmets, jo mūsu skolotāja Inga Urtāne-Baranovska (slavenā dueta Inga un Normunds soliste) savas dziedāšanas un skatuves mākslinieces prasmes nodod četru skolas popgrupu dalībniekiem. Popgrupas „Pepijas” un Šurumburums” regulāri piedalās skolas un pilsētas pasākumos, 2015.gadā kolektīvi piedalījās muzikālā albūma ”Munai Latgolai” ierakstā.

2010.gadā skolā uzsāka darbību jaunais un talantīgais mūzikas pedagogs Deniss Smirnovs. Viņa vadībā atdzima pūtēju orķestris, kurš arī pūtēju orķestru skatēs gūst teicamus panākumus, ir vairākkārtējais 1.un 2.pakāpes laureāts.

Taču visus mūzikas novirziena pastāvēšanas gadus galveno vērību esam pievērsuši kora dziedāšanai, kas ir mūsu latviešu tautas viena no senākajām tradīcijām un lielākajām vērtībām. Kori ir mūsu darbības mērķis,  rezultāts un lepnums.

Sagaidot 40 gadu pastāvēšanas jubileju, skolas mūzikas kolektīvi aktīvi piedalās gan valsts nozīmes konkursos un skatēs, gan pilsētas kultūras notikumos un pasākumos, gan kopj skolas mūzikas tradīcijas. Milzīgu popularitāti ir ieguvuši „Koru kari”, kurus  organizējam no 2011.gada. Skolas „Koru karus” ar interesi vēro ne tikai skolēnu vecāki, arī pilsētas iedzīvotāji un viesi.

Diemžēl Covid-19 ierobežojumi neļauj organizēt svētku lielkoncertu un plašu svinēšanu, tādēļ šajā reizē aprobežosimies ar svētku nedēļu ”Mūzikai 40” un maziem koncertiem pa klašu grupām. Vecāki saņems Koncertu videoierakstus.

Svētku priekšvakarā mēs sakām lielu paldies visiem mūzikas skolotājiem, kas mūzikas novirziena 40 gadu darbības laikā strādāja 5. vidusskolā un ievadīja skolēnus skaņu pasaulē: Rolandam Ankipānam, Zinaīdai Tabūnei, Anitai Jurevičai, Johannai Geikinai, Mārītei Opincānei, Astrīdai Dreiblatei, Anatolijam Garančam, Aijai Grabustei, Ilgai Šarkovskai, Romānam Ivanovam, Jānim Pavlovskim, Tatjanai Krickai, Lienei Čibulei, Lolitai Kovaļenko un citiem.

Īpašu paldies un Rēzeknes valstspilsētas  Izglītības pārvaldes Atzinības rakstus par ieguldījumu skolēnu kultūras izpratnes un mākslinieciskās pašizpausmes veidošanā saņem šobrīd strādājošie mūzikas pedagogi: Iveta Kepule, Ieva Arbidāne, Ingrīda Džigune, Ināra Zlidne, Inda Urtāne-Baranovska un Deniss Smirnovs.

Droši vien skolas dibināšanas gadā zvaigznēs bija ierakstīts, ka mūzikai te būs skanēt  un katra mūsu, mūzikas skolotāja liktenī bija ierakstīts, ka ar savu noti, savu akordu mums būs jāveido Rēzeknes 5.vidusskolas harmonija.

Harmonija nebūtu tik krāšņa, ja mums līdzās neskanētu blakustoņi - mūsu mīļie skolēni, bez kuriem  iedomāties savu dzīvi nevaram. 40 gadu laikā klases ar padziļinātu mūzikas mācīšanu pabeidza vairāk nekā 1000 absolventu.

Paldies Jums, skolēni, paldies vecāki, par to, ka izvēlējāties savam bērnam mūzikas izglītības programmu.

Katram no mums ir  nots. Un sava Dziesma: uz darbu ejamā un draugu pulkā dziedamā, smejamā un raudamā, sauli norietam un uzlecam sveicamā, klusi dungojamā un skaņi kliedzamā. Latvieši vēl aizvien ir dziedātāju tauta.

Un mēs vienmēr meklēsim iespēju skanēt, veidot Rēzeknes 5. vidusskolas simfoniju krāsainu, aizraujošu, atpazīstamu un tautā iemīļotu.

Skatīt pasākuma Mūzikai-40 foto attēlu galerijā 

Rēzeknes 5.vidusskolas direktore un mūzikas skolotāja Vija Poikāne

CE_rezultati_2021.2022.png
Sertifikāts_Uzdevumi_23580-231.pdf

Veiksmienieks 2021

„Mācot mācos pats.” (Seneka)
Tāds varētu būt 2020./2021. m.g. moto, un tas ir attiecināms uz visiem ar skolu saistītajiem cilvēkiem – skolēniem, skolotājiem, vecākiem utt. Laikam vissarežģītākais mācību gads visu mūsu pieredzē. Protams, varam runāt par izaicinājumiem, jaunām prasmēm, pašvadītu mācīšanos un citiem ieguvumiem, bet mūsu pārliecība ir, ka skola ir tad, ja tajā ir skolēni, skolotāji, klātienes mācību stundas, attiecības. Rēzeknes 5. vidusskolā, tāpat kā visās skolās, attālinātais mācību process notika. Turklāt ļoti veiksmīgs, ja vērtējam to pēc valsts pārbaudes darbu un olimpiāžu rezultātiem.
2020. gada novembrī uzzinājām, ka 2019./2020. m.g. Draudzīgā aicinājuma skolu reitingā (pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem) Rēzeknes 5. vidusskola ierindojās 8. vietā starp valsts 172 skolām. Jāpiebilst, ka šis rezultāts nav nejauša viena gada veiksme, skola jau vismaz desmit gadus ir 20 labāko valsts vidusskolu vidū. Turklāt pagājušā mācību gada 12. klases skolēni arī „izbaudīja” attālinātās mācības tieši pirms eksāmeniem.
Mūsu skolas skolēni šajā mācību gadā aktīvi iesaistījās dažādos projektos, konkursos un mācību priekšmetu olimpiādēs un guva izcilus rezultātus. No 33 pirmajām vietām pilsētas posma olimpiādēs 10 ieguva Rēzeknes 5. vidusskolas skolēni. Kopā ir iegūtas 30 godalgotas vietas pilsētā.
Latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8. - 9. klašu skolēniem: Ingūnai Buldurei (8.a klase, skolotāja Ruta Geidāne) – 1. vieta; Fredim Gailītim (9. klase, skolotāja Anna Šmite) – 1. vieta.
Latviešu valodas un literatūras olimpiādē 11. - 12. klašu skolēniem: Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Biruta Trimalniece) – 1. vieta; Kārlim Rupainim (11. klase, skolotāja Biruta Trimalniece) – atzinība.
Matemātikas olimpiāde 5. - 8. klašu skolēniem: Dainim Laizānam (5.a klase, skolotāja Regīna Danilāne) – 3. vieta; Annijai Zvīdrei (6.a klase, skolotāja Regīna Danilāne) – 1. vieta; Raivo Rinčam (6.b klase, skolotāja Silvija Šidlovska) – 2. vieta; Sanitai Paurai (6.a klase, skolotāja Regīna Danilāne) – atzinība; Eduardam Švarcam (7.b klase, skolotāja Silvija Šidlovska) – 2. vieta; Edgaram Reinim Slavinskim (7.a klase, skolotāja Ināra Metlāne) – 3. vieta; Ingūnai Buldurei (8.a klase, skolotāja Ināra Metlāne) – 2. vieta.
Matemātikas olimpiāde 9. - 12. klašu skolēniem: Emīlijai Jurčai (12. klase, skolotāja Regīna Danilāne) – 1. vieta; Alīnai Selickai (12. klase, skolotāja Ināra Metlāne) – 3. vieta; Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Regīna Danilāne) – 1. vieta; Sintijai Koroševskai (11. klase, skolotāja Ināra Metlāne) – atzinība.
Vācu valodas (svešvalodas) olimpiāde 10. - 12. klašu skolēniem: Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Inese Mošenoka) – 1. vieta; Sabīnei Kužeļevai (11. klase, skolotāja Inese Mošenoka) – 2. vieta.
Angļu valodas olimpiāde 10. - 12. klašu skolēniem: Renāram Dambim (11. klase, skolotāja Nataļja Panova) – 2. vieta; Raivim Dambim (12. klase, skolotāja Marina Bolotina) – 2. vieta; Oskaram Krukovskim (12. klase, skolotāja Marina Bolotina) – 3. vieta.
Ķīmijas olimpiāde 9.-12. klašu skolēniem: Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Inese Reksne) – 1. vieta.
Bioloģijas olimpiāde 9.-12. klašu skolēniem: Aurēlijai Deksnei (9. klase, skolotāja Ingrīda Riņķeviča) – 1. vieta; Sabīnei Kužeļevai (11. klase, skolotāja Ingrīda Riņķeviča) – 3. vieta; Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Ingrīda Riņķeviča) – atzinība.
38. valsts ģeogrāfijas olimpiāde 10. - 12. klašu skolēniem: Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Olga Mičule) – 2. vieta; Marijai Paulānei (11. klase, skolotāja Olga Mičule) – 3. vieta; Dairim Jefimovam (11. klase, skolotāja Olga Mičule) – 3. vieta; Annijai Kārkliniecei (11. klase, skolotāja Olga Mičule) – atzinība.
Ekonomikas olimpiāde: Emīlijai Jurčai (12. klase, skolotāja Iveta Garjāne) – 1. vieta.
Vēstures olimpiāde 9. un 10. - 12. klašu skolēniem: Emīlijai Jurčai (12. klase, skolotāja Marija Strucinska) – atzinība.
Skolēni labprāt un veiksmīgi piedalās dažādās izglītojošās aktivitātēs.
Latgales reģiona radošo darbu konkurss: Fredim Gailītim (9. klase, skolotāja Anna Šmite) – 2. vieta.
Vislatvijas Robertam Mūkam veltītais jaunrades darbu konkurss: Dāvidam Vanagam (12. klase, skolotāja Anna Šmite) – atzinība.
Latgales novada daiļlasītāju konkurss “Vuolyudzāni 2020”: Elīnai Peipiņai (3.b klase, skolotāja Aelita Andrejeva) – 1. vieta.
Erudīcijas (bioloģija, ķīmija, fizika, medicīna) konkurss skolēniem BIO - GO_Highere/BBCE: 11. klases skolēnu komandai (mentors skolotāja Inese Reksne) - 2. vieta valstī fizikas posmā, konkurss turpinās.
Grindex rīkotais erudīcijas konkurss: 11.-12. klases skolēnu komandai (mentors skolotāja Inese Reksne) – iekļuvuši finālā.
Latvijas vispārizglītojošo skolu ar mūzikas profesionāli orientētā virziena programmas apguvi XXIII akordeonistu festivāls: Anetei Čiževskai (3.a klase) - 1. pakāpe; Nellijai Punculei (3.a klase) – 1. pakāpe; Kristenam Zepam (3.a klase) – 1. pakāpe; Artim Prančam (3.a klase) – 1. pakāpe; Žanim Gabrusānam (5.a klase) – 2. pakāpe; Armandam Andinam (6.a klase) – 2. pakāpe (visu akordeonistu skolotāja ir Vija Poikāne).
   Par mūsu skolas piedāvātās izglītības kvalitāti visspilgtāk liecina augstie sasniegumi valsts posma olimpiādēs: Ingūnai Buldurei (8.a klase, skolotāja Ruta Geidāne) – 1. vieta, Fredim Gailītim (9. klase, skolotāja Anna Šmite) – 2. vieta latviešu valodas un literatūra olimpiādē 8. - 9. klašu skolēniem, Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Biruta Trimalniece) – 3. vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē 11. - 12. klašu skolēniem, Sandim Buldurim (11. klase, skolotāja Inese Mošenoka) – atzinība vācu valodas olimpiādē.
Paldies skolēnu vecākiem par ieguldīto darbu un pacietību. Apbrīnas vērta ir skolotāju prasme mainīt visu savu mācīšanas metodiku, apgūt tehnoloģijas, būt pieejamiem skolēniem, vecākiem teju 24 stundas diennaktī. Paldies skolēniem par izcilību.
   Valstī daudz runā par to, ka vajadzīgas skolas, kas piedāvā labu izglītību, un profesionāli skolotāji. Mūsu skolēni katru gadu apliecina un pierāda, ka mācās ļoti labā skolā. Diemžēl tas nebija svarīgi tiem, kas plānoja skolu tīkla reorganizāciju Rēzeknē.

Direktores vietniece izglītības jomā Anita Štikāne