Esi Dinamīts

Latvijas Universitātes studiju programmas “Skolotājs” studenti uzrunāja arī mūsu skolu un aicināja piedalīties zibakcijā “ Esi Dinamīts”.

Filmu vakars

15. decembrī aktu zālē skatījāmies
„Viens pats mājās” un „Grinčs”.

Jaunie politiķi ciemojas Latvijas Republikas Saeimā

Jaunie-politiķi-saeimā.jpg
Lasisanas-izaicinajums-2023.jpg

Erudīts 2023

Mūsu skolas erudītu komanda pirmajā spēlē ir ieguvusi 3.vietu!

Erudīts-2023.jpg

Poļu vizīte

21. - 23. novembrī Rēzeknes 5. pamatskolu apmeklēja poļu ciemiņi.

Kā mēs sargājam Latviju

   Mŭsu skolā viesojās Aizsardzības ministrijas un Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona pārstāvji ar izzinošu lekciju "Kā mēs sargājam Latviju".

36.kb-R5PSK.jpeg

Halloween balle

3. novembrī skolas aktu zālē notika Helovīna ballītē, kurā skolēni rādīja savus kostīmus un piedalījās aktivitātēs.

Latvijas Veselības sporta nedēļa

20. oktobrī Latvijas Veselības sporta nedēļas ietvaros notika sportiskais pasākums.   Pasākumā piedalījās 1.-4. klašu grupas. Sadarbība ar Latvijas Tautas sporta asociāciju norisinājās dažādas veselību veicinošas aktivitātes. Jaunie sportisti veica dažādas sportiskas un arī izzinošas aktivitātes, uzzināja ūdens svarīgumu cilvēka dzīvē, par to savās zināšanās dalījās  skolas veselības speciāliste Santa Reksne. 


Paldies klases audzinātājām par komandu sagatavošanu sportiskajām aktivitātēm un sporta skolotājai A. Gudrenikai par pasākuma organizēšanu! Paldies 8.a un 9.a tiesnešiem!

Iesvētīšana


13. oktobrī skolas pašpārvalde iesvētīja 4. klašu skolēnus.

Veselības apļi

8.a klases komanda ar nosaukumu "Visgājēji" piedalījās Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Sporta pārvaldes organizētajā izaicinājumā "Veselības apļi". Sadarbībā ar Latvijas tautas sporta asociāciju komanda kopā nogāja 128,89 km.

Miķeļdiena

29. septembrī mūsu skolas ceturtajā stāvā pulcējās jaunie uzņēmēji, kuri reklamēja un pārdeva savu preci. Tirgošanās kņadā un smieklos pagāja ilgi gaidītais Miķeļu gadatirgus.

Pasākums BeActive

   No 25.-28. septembrim Rēzeknes 5.pamatskolā norisinājās Eiropas sporta nedēļas pasākums BeActive. Skolēni baudīja dažādas individuālas un komandu sportiskas aktivitātes. audzēkņi bija ļoti gandarīti par paveikto!


Tēvu diena

Tevu_diena_2023

Septembris – dzejas mēnesis

   Septembra mēnesis tradicionāli mūsu valstī ir dzejas svētku laiks par godu izcilajam dzejniekam, dramaturgam Rainim.

   Mūsu skolā dzejas svētki bija tās lasīšana. Poēzijas pasaulē varēja nokļūt visi 1. – 9. klašu skolēni. 1. vieta ar 15 norādītajiem lasītājiem no 18 skolēnu skaita, ir 6. b. klasei. Dzejas lasīšanas atbalstītāja bija audzinātāja I. Čiževska, bet lasīt rosinātāja un vērtētāja - skolotāja I. Buldure. 

   Čaklākie lasītāji ir 2. b klase. 21 cilvēks no 26 norādīja, ka ir lasījis dzejoļus. Audzinātājas I. Gabrusānes vadībā skolēni iejutās poēzijas pasaulē un priecājās par viņu vecumam domāto dzeju. 

   3. vietā ierindojās 6. a klase, audzinātājas un literatūras skolotājas A. Litaunieces  iedrošināta. Viņi lasīja I. Zanderes dzeju. 5 skolēni- K. Zeps, A. Čiževska, E. Kurakins, A. Grebeža, I. Krievāne - bija izveidojuši interesantu dzejas mozaīku ar teatrāliem aspektiem un uzstājās 1. klasēs. 

   3. vietā ir arī 5.a klase ar 14 lasītājiem no 26. Audzinātāja K. Belova mudināja lasīt, bet latviešu valodas skolotāja I. Buldure vadīja bērnus pa dzejas vārsmoto taku līkločiem.

   4. b klasē norisinājās izteiksmīgas lasīšanas konkurss. Skolēni skaisti lasīja 1 dzejoli pēc viņu izvēles un vienu latviešu valodas un literatūras skolotājas izraudzīto. Žūrijā bija 2 skolēni no pašu vidus, audzinātāja A. Babre un literatūras skolotāja. Stunda bērniem patika, bet diemžēl lapiņas ar norādi par izlasīto nodeva tikai 9 skolēni. 

   Šī gada dzejas lasīšanas maratons ir beidzies, bet grāmatas mums būs blakus. Lasīsim!

Rāpo, rāpo, rāpo, rāpo,
Rāpo, rāpo tārpiņš mazs.
Rāpo, rāpo, rāpo, rāpo,
Kuram garšo grāmatas.
( I. Zandere.)